Evlerde kullanılan ve temizliği kolay olan uzun ömürlü ve özel tasarımları yüzünden seçim her zaman ahşaplardan olmaktadır. En kaliteli ve güvenilir malzemelerden biri olması tercih oranını artmaktadır. Görsel güzelliği dışında nem alma riski olmadığı gibi toz çekmeyen özellikleri sayesinde ahşap merdiven müşteri tarafından yapılmaktadır. Uzman ve kaliteli kadrosu sayesinde kullanacağınız yere uygun olan projesini tasarlamak için müşterilerle birlikte karar vermektedirler. Ayrıca malzemeler arasında paslanmayan metal ürünlere de isteğe bağlı olarak yer verilmektedir. Yapılar için genelde müşterilerin tercihi ahşaplar yönünde olmaktadır.

Ev veya işyerlerinde tercih edilen merdivenlerin modellerinde estetik bir görünüme sahip olan ahşap küpeşte korkulukla birlikte uzunlamasına hazırlanan parçalardan biridir. Evin içini değiştiren ve görsel bir güzellik katan tarzıyla dikkat çeken merdivenlerin özel tasarımları bulunmaktadır. Dekorasyon amaçlı yapılan uygulamalarda montajı farklı olduğu için parça olarak görmek mümkündür. Yaşam alanlarında emniyeti sağladığı gibi malzemesi ile son derece uyum sağlayan ahşap her zevke hitap eden tasarımlarla karşınıza çıkmaktadır. Dekorasyon hazırlığında kullanılacak yere uygun olarak genişliği özenle ayarlanmaktadır. Merdivenin büyük olması ev basamak sayısına göre fiyatları ortaya çıkmaktadır.

Yapı dekorasyonlarında genelde dubleks olan evler için tasarlanan modeller arasında düz ve dönen modelleri yer almaktır. Basamakların dönüşüne göre yapılan genişliği ve basamağın daralması modele uygun şekilde ayarlanmaktadır. Evlerde her zaman merdivenlerin şekli evin dekorasyonu açısından son derece önemlidir. Sıcak ve samimi görünümde olması ve dayanıklı olması her zaman tercih edilmesine sebep olmaktadır. Renkli veya doğal tarzıyla dikkat çeken çeşitleri arasında seçim her zaman müşteriye aittir. Mobilyaya uygun tarzıyla uyumlu olması eve farklı bir tarz ve hava katmaktadır.

Ahşap Merdiven Modelleri ve Çeşitleri Nedir?

Dekorasyonların vazgeçilmez unsurlarından biri olan ve birçok farklı seçeneği ile birlikte her ortama kolayca ayak uydurabilen ahşap merdivenler, sunduğu çok sayıda önemli avantaj sayesinde en çok tercih edilen ahşap merdiven seçenekleri arasında yer almaktadır. Çok dayanıklı bir yapıya sahip olan ve bir deprem anında farklı yapıdaki merdivenlere oranla daha fazla direnç gösteren ahşap merdivenler, tamamen ahşap kullanılarak üretilebildiği gibi merdivenlerin kaplanması şeklinde de uygulanabilmektedir. İstanbul ahşap merdivenlerin başka bir özelliği ise evlerde size daha sağlıklı ve yaşanılır bir alan oluşturmasıdır. Isı, nem dengesini sağlayan ahşap, doğal ve şık tasarımı ile de mekanların vazgeçilemez unsurları arasındaki yerini almıştır.

Ahşap merdiven baştan tasarlanacaksa eğer öncelikle mekanda bir inceleme yapılır ve ölçü alınarak alana en uygun merdiven imal edilir. Alanlardaki ölçüye göre birçok farklı çeşitte tasarlanan ahşap merdivenler, aynı zamanda dekorasyona uygun renk ve doku seçeneği de sunmaktadır.Ahşabın hafif bir malzeme olması nedeni ile bu merdivenler binaya fazladan bir yük yüklememektedir. Farklı görsellikte ve özelliklerde ağaçlar tercih edilerek üretilen bu merdivenler, doğal olması nedeni ile sağlığın yanı sıra mekanlara hijyende kazandırmaktadır. Bakımı oldukça kolay olan ahşap merdivenleri, nemli bir bez ile rahatlıkla silebilirsiniz. Bunun dışında ekstra bir temizlik işlemi uygulamak zorunda değilsiniz. Ahşap merdivenler sağlam yapısı çok uzun yıllar boyunca sizlere eşlik etmeye devam eder.

Merdiven güvenliği için yeri oldukça önemli olan ve merdiven kenarlarında kullanılan küpeşte zengin çeşitleri ile birlikte ister camlı ister camsız olarak kullanılabilmektedir. Kolay uygulanış imkanı ve hem iç ve hem dış mekanda kullanım imkanı sunan alüminyum küpeşteler, daha şık ve doğal kullanım alanlarına sahip olmanıza olanak sağlar.