Ev dekorasyonu yaparken ıvır zıvırlarımızı koymak üzere çeşitli noktalarda raflar ve çekmeceli dolaplar bulundurmaya özen gösteriyoruz. Bu eşyalar ortalıktaki dağınıklığı azaltmak bakımından çok işimize yarasa da bu kez de evdeki eşya kalabalığına maruz kalıyoruz. Bu hem sıkışık görüntü edeniyle yaşam alanının estetiğini azaltıyor hem de temizlik bakımından dezavantajlı bir durum oluşmasına neden oluyor. Evin ferah kalmasını, fazlalık eşyalarla boğulmamasını isteyenler de bu nedenle farklı yöntemlere başvurmayı tercih ediyor. Bu yöntemlerden biri çekmeceli ahşap merdivenler kullanmak. İstanbul sınırlarında yaşayan, uygun fiyatlı ve kaliteli çekmeceli merdiven yaptırmak isteyen kişiler için firmamız profesyonel proje çalışmasına dayalı modern tasarımlar sunuyor.

Çekmeceli ahşap merdivenler yaşam alanlarımıza iki yönden avantaj sağlıyor. Bunlardan ilki malzemeden kaynaklanan avantaj. Ahşabın doğal bir malzeme oluşu, kullanıcıların sağlığı ile ilgili olumsuz bir durum oluşmasına engel oluyor. Üstelik bu malzeme kolay işlenebiliyor ve bu sayede farklı tasarımlar yapılabiliyor. Ahşabın bir başka olumlu özelliği ise klasik ya da modern mimari ile bir arada kullanılabilecek güncel modeller üretilebiliyor olması. Düz ya da döner merdivenleri ahşap kullanarak uygulamak mümkün. Bu noktada basamak tasarımını farklı küpeşte ve korkuluk modelleri ile güçlendirmenin de mümkün olduğunu söylemekte yarar var. Ahşap basamakla birlikte dilerseniz merdivenin diğer tüm parçalarını da ahşap yapabilirsiniz. Ahşap basamaklarla kullanabileceğiniz ferforje gibi oldukça kullanışlı ve estetik başka malzemeler de bulunuyor.

Çekmeceli Ahşap Merdivenler ile Daha Düzenli Bir Ev…

Çekmeceli ahşap merdivenler kullanılarak elde edilecek bir başka avantaj ise bu merdivenlerin işlevselliği ile ortaya çıkıyor. Merdiven basamaklarının çekmece olarak kullanılması ile birlikte ilave bir alan kullanımına ihtiyaç olmaksızın minik eşyalarınızı ortadan kaldırabileceğiniz bir yere sahip oluyorsunuz. Üstelik kullandığınız eşyalarla uyumlu olmadığı için çekmeceli bir ürün kullanamamak sorunundan kurtulduğunuz gibi, fazlalık eşyalarınızı da azaltmış oluyorsunuz. Üstelik oldukça estetik bir şekilde tasarlanabilen bu çekmeceleri göze batmayacak bir şekilde yaptırarak çocukların karıştırmasının da önüne geçmek mümkün olabiliyor. Ayrıca merdivende bulunan çekmece sürekli elinizin altında olmasını arzu ettiğiniz şeyleri muhafaza etmek üzere ideal bir alan meydana getiriyor.