Deck, dış alanlarda suya maruz kalan bölgelerde ve havuz kenarlarında yapılan ahşap döşeme işlemi olarak kullanılmaktadır. Bu döşeme işlemlerinde normal olarak iç alanlarda kullanılan ağaç türlerine göre daha özel ve ithal ağaç türleri tercih edilmektedir. Afrika, Asya ve Güney Amerika’da Brezilya gibi özel bölgelerde yağmur ormanları gibi nemli ve ıslak bölgelerde yetişen ve suya karşı yüksek dayanıklı ağaçlar bu işlemler için tercih edilmektedir. Bu işlemlerde yapılan döşeme yüksek kaliteli bir sonuç ortaya çıkarırken, firmamız profesyonel bir yaklaşım ile tamamen estetik ve sağlıklı bir uygulama sağlamaktadır. Bu kadar özel malzemeler ile özel bir şekilde yapılan bu uygulamalar sonrasında deck bakımı için de özel ve özenli bir muamele yapılması gerekir.

Bakım işlemleri yapılırken en önemli noktalardan birisi modern görünümün bozulmaması için genel olarak kullanılan kimyasal temizleyicilerin çok fazla tercih edilmemesidir. Bu maddeler deck yapısını bozarak görünümün orijinalliğini ortadan kaldırabilir. Firmamıza başvurulması sayesinde her zaman güncel olarak kullanılan temizleme malzemeleri tercih edilerek deck bakımı yapılması ile ahşabın yapısı korunabilir. İşlem yapılan mimari ile uyum sağlayan bir deck döşemesinde en iyi temizlik işleminin sağlanması için kış aylarından önce sonbahar mevsimi tercih edilmelidir. Bu mevsimde yapılan temizlik ve bakım işlemlerinde sistre makinesi kullanılması gerekmektedir. Bu makine özel bir şekilde ustalarımız tarafından kullanılarak ahşabın çizilmesi, yıpranması ve solması önlenerek temizleme ve bakım yapılır.

Deck Döşeme Bakımları Nasıl Olmalı? Deck Kaplama Bakım Fiyatları Nedir?

Deck döşeme üzerinde sistre makinesi ile bakım yapıldıktan sonra koruyucu malzemeler kullanılması gerekir. Bu malzemeler güneşin zararlı ışınlarına ve ultraviyole ışınlarına karşı döşemenin korunmasını sağlamaktadır. İstanbul genelinde birçok havuz kenarı, bahçe ve dış kaplamalarda deck bakımı için firmamıza başvuran müşterilerimiz olumlu ve güvenli sonuçlar elde etmektedir. Konusunda uzman personellerimiz kimyasal malzemeleri fazla kullanmadan bakım uygulayarak grileşme ve renk solması gibi istenmeyen durumları engelleyebilmektedir. Firmamız tarafından çok uygun fiyatlar ile yapılan döşeme işlemleri gibi bakım işlemleri de uygun fiyatlı olarak sağlanmaktadır. Ayrıca gerçekleştirdiğimiz döşeme projeleri sonrasında ustalarımız mutlaka bakım önerilerini kullanıcılara aktarmaktadır.

Bakım esnasında kullanılan maddeler ile grileşmeler, renk solmaları görülebilir. Bu sebeb ile Deck Bakımına özen gösteriniz. Kimyasal maddeleri haddinden fazla kullanmamaya özen gösteriniz. Genellikle Deck Bakımı kış aylarına girmeden sonbahar süresince yapılır. Sistre makinasıyla bakımı yapılır ve ultraviyole ışınlara karşı koruması sürülmektedir. İşi bilen profesyonellere bırakırsanız uzun yıllar ilk günkü gibi kullanabilmeniz mümkündür.