İstanbul içinde çok katlı bir yapıya sahipsiniz. Bu yapı yeni inşa ediliyor olabileceği gibi mevcut bir yapı da söz konusu olabilir. Katlar arası bağlantıyı da merdivenle sağlamayı tercih etmiş olabilirsiniz. Yapıda asansör bulunsa dahi merdivenlerin teknik ve estetik nedenlerle vazgeçilmez olması dolayısıyla yapılarda merdivene yer veriliyor. Merdiveninizin dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını istediğiniz için demirden yaptırmak istemiş olabilirsiniz. Ayrıca modern duruşu sebebiyle de demir kullanmak isteyebilirsiniz. Buraya kadar her şey normal görünüyor. Ancak bir sorun var. O da demir merdivenin konutlarda doğrudan kullanıldığında adeta bir yangın merdiveni havası vermesi. Demirin avantajlarından yararlanmaya devam ederken olumsuz özelliğini gidermenin yolu ise demir kaplama ahşap merdiven kullanmak olabilir. Bu uygulamadan betonarme merdiven yapılmamış binalara sonradan merdiven iskeleti oluşturulmasında sıklıkla yararlanılıyor. Firmamız demir kaplama ahşap merdiven uygulamalarında profesyonel, uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet arayanlar için doğru adres.

Demir kaplama ahşap merdiven uygulamalarında demir merdivenler ahşapla kaplanarak demir merdivenin en önemli eksikliği olan estetik sağlanabiliyor. Merdivenin binanızdaki mimari uyuma eşlik etmesi için güncel proje çalışmaları kişiye ve mekâna özel olarak gerçekleştiriliyor. Bu sayede uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz dayanıklı demir merdiveniniz aynı zamanda kullanım alanının ruhuna uygun bir hale geliyor. Ayrıca ahşabın yapısal özellikleri de daha sağlıklı bir ürün elde edilmesini mümkün hale getiriyor.

Demir Ahşaplı Merdiven Çeşitleri ve Modelleri

Ahşap kaplama uygulamasının demir merdivenlerde sağlıklı sonuç verebilmesi adına uygulamanın büyük bir titizlikle yürütülmesi gerekiyor. Başarılı bir uygulamanın temelinde yatan unsurlar arasında ara karkaslar hesaplanırken dikkatli davranılması ve kullanılan tutkalın kaliteli olması gibi hususlar yer alıyor. Hesaplamalar doğru yapıldığı takdirde merdivende zamanla titreşim olması söz konusu olmuyor. Tutkalla yapıştırma işlemini takip eden vidalamanın düzgün bir şekilde yapılması da uygulama başarısı üzerinde etkili oluyor. Hesaplamalarda dikkat edilmesi gereken bir başka nokta da uygulamanın yapıldığı yerdeki duvar eklentisi ve rıht boşluklarının göz önüne alınması. Firmamız tarafından ahşap kaplama yapılan merdivenlerde üst düzey sağlamlık hedeflenmekte olup bunu sağlamak için de sıklıkla rıht ahşap geçmeli sistemden yararlanılıyor.