Fonksiyonel, sanatsal ve yapısal özellikleri ile iç ve dış mekanlarda kullanılan yapılardan birisi de ferforje korkuluklar mimarisidir. Bahçe avlusu, avlu ve bina kapısı, balkon ve merdiven korkuluğu, pencere parmaklıkları, yatak başlığı, avize, ayna çerçevesi, şamdan ve oturma takımı gibi daha birçok alanda kullanılan bir metal eşyadır. Ferforje sanatı Fransız Tijou’nun 1689 ve 1710 yıllarında başlattığı bir akımdır. İlk eserlerini İngiltere de verir. Flambard ve Poitesin de kilise parmaklıklarında kullanır. Fransa’daki Petit Trianon’un Compienge şatosunda ferforje sanatına rastlanır. Daha o zamanlardan bu yana kadar ferforje teknolojisi hızla gelişmiştir. 1680’li yılların baş tacı ürünler olan ferforjeler giderek daha da güzelleştirilmiştir. Şimdiler de birçok mekanda bu güzel ürünlerin tercih edildiğini görebilirsiniz.

Ferforje sanatı Boulanger gibi değerli ustaların ısrarlı çalışmalarından sonra iyice gelişmiştir. Emile Robert bitki motifleri ve yapraklarının şekillerine bakarak buna göre birçok tarzı kullanmıştır. Türk mimarisi de kendine has üslubunu Rönesans eserlerine bakarak oluşturmuştur. Bu esinlenme sonucunda harikulade tasarımlara ulaşmanız mümkündür. Daha Cumhuriyetin ilk yıllarında açılan meslek okullarına yurtdışından birçok öğretmen gelerek ustalar yetiştirmiştir. Türk demircilik sanatında Orhan Savaş ve Ali Soku’nun yeri büyüktür. Böyle önemli isimlerden sonra teknolojisi iyice gelişmiştir. Ferforje uygulanan alanlarda yüksek derece de emniyette sağlanmış olur. Ayrıca harikulade bir görünüm de sunar. Her bakımdan yararlıdır. Şimdiler de her alanda görmek mümkündür.

Ferforje Korkuluk Çeşitleri & Modern Ferforje Korkuluk

Ferforje korkuluklar avize, kameliye, sandalye, masa, sehpa, yatakbaşı, sundurma ve sehpa gibi eşyalarda kullanılan bir tasarımdır. Görüntüsü modern ve dekoratiftir. Eğer ferforje korkuluklar konusunda güvenilir bir hizmet almayı amaçlıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Çalışan personellerimiz profesyoneldir. Uygun fiyatlar çerçevesinde seçenekler sayesinde alanlara uygulamasını yapabilirsiniz. Firmamız İstanbul da en kaliteli ferforje korkuluk tasarımlarını sunar. Daha proje aşamasında korkulukları inceleyip kararınızı verebilirsiniz. Böylece alanlarda harikulade bir görüntü sağlamış olursunuz. Ferforje koruyucu bir fonksiyon özelliği de gösterir. Yani sadece güzel bir görüntü değil emniyeti de sunar. Bunun için kaliteli ve güvenilir olan kurumumuzdan doğru bir destek almış olursunuz.