Merdivenler, yapılarda yüksek alanlara ya da üst katlara çıkmak için kullanılan yapı parçalarıdır. Merdiven sistemleri yapılarda işlevsellik ve sağlamlık sunması ile birlikte dekor amaçlı olarak da kullanılır. Bu amaçlar ile merdivenlerin üst yüzeylerine kaplama uygulaması yapılır. Genel olarak beton ve demir malzemeden inşa edilen merdivenler üzerine ahşap ve benzeri malzemeler kullanılarak yapılan mimari kaplamalar uzun süre sorunsuz şekilde kullanım ile birlikte güzel bir görüntü de sunar. Merdivenlerin düz ya da döner şekilde olmasının bir farkı olmadan her sistem için özel bir kaplama türü kullanılabilir. Klasik ya da modern modeller arasından uygun olanlar değerlendirilerek tercih yapılabilir. Lamine parke merdivenler ise, lamine kaplama malzemesi ile kaplanmış olan merdiven sistemleridir. Lamine parke ahşap malzemeler üzerine farklı renk ve desendeki kaplama malzemelerinin yapıştırılması şeklinde üretilir.

Diğer parke türlerine göre daha kaliteli ve uzun ömürlü bir malzeme olarak öne çıkar. Lamine parke merdivenler üzerinde oluşması muhtemel çizik ya da yıpranma durumlarında sistre işlemi uygulanarak uzun süre sorunsuz şekilde kullanılabilir. Lamine parke merdivenler sistre yani zımpara ve cila işlemi ile ahşap yüzeylerinin düzeltilmesi işlemi kusursuz hale getirilmesi ile ilk günkü yapısında tekrar kullanılabilir. Profesyonel bir sistre işlemi ile yeni haline kavuşturulabilen lamine parke, merdiven sistemleri için sorunsuz şekilde kullanılabilecek bir olan bir malzeme olarak öne çıkıyor. Bunların yanı sıra seçilen ağaç türüne göre sert ve sağlam malzemeler uzun süre zarar görmeden kullanılabilir. Ahşap malzemenin sağlamlığı gerektiği şekilde kullanılması ile diğer malzemeler kadar uzun süreli olur.

Lamine Parke ile Ahşap Görünümlü Merdivenler

Lamine parke merdivenler ile ilgili olarak firmamız İstanbul içerisinde yıllardır hizmet veriyor. Merdiven sistemleri ve kaplamaları ile ilgili olarak sahip olduğumuz uzman kadro ile proje aşamasından başlayarak merdivenlerin döşenmesi ve cilalanması işlemlerine kadar sorunsuz şekilde işlemleriniz gerçekleştirilir. Yaptırmak istediğiniz merdiven sistemlerinizin genişliği, yüksekliği ve benzeri özelliklerine göre uygun sistem ve malzemeler belirlenerek uygulaması uygun fiyatlı olarak gerçekleştirilir. Güncel fiyat ve model bilgisi için bizimle irtibat kurmanız yeterli olacaktır.