Bu merdiven modelimiz hakkında bilgilendirme yapmadan önce, masif ahşabın tanımını yapmakta fayda var. Ahşabın, yapısının kimyasal anlamda bozulmadan, başka ahşap malzemeler ile birleştirilip, kullanıma uygun hale gelecek şekilde kesilip biçilmesi sonucu oluşan, fonksiyonel özelliklere sahip yapı malzemesine masif ahşap denir. Kullanışlı bir malzeme olduğu için, iç mimari açısından kendine yer bulduğu alanlar fazladır. Modern bir konsept ve görünüm elde etmek isterken, bütçede kontrollü hareket etmek isteyen alıcılar ve onların bu ihtiyacını karşılayacak üreticiler tarafından bilinir ve tercih edilir.

Bu karışım malzeme ile merdivenin buluşması, özellikle, zeminde parke tercih edip, bu açıdan doğal ve birebir uyum sağlamak isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Masif parke merdivenler ile sağlanacak bu bütünlük, doğal olarak mekânın atmosferini de belirlemiş olur.

Ahşap basamaklar ile kıyaslandığında, daha ekonomik olan masif parke merdivenler, daha birçok açıdan pratik ve hesaplıdır. Yüzeysel özellikleri gereği, darbelere ve oluşacak çizilmelere karşı dayanaklıdır. Ayrıca ısıya ve neme duyarlı bir malzemedir. Yapısı bozulmamış bir ahşabın yeniden biçimlenmesinden oluştuğu için de uzun ömürlüdür.

Doğal bir şekilde gerçekleşen üretimi, farklı ahşapların birleşimiyle mümkün olduğu için, kullanılan ağacın seçimi ve sonrasında geçirdiği işlemler titizlikle halledilmelidir.

Masif Parke Merdiven Çeşitleri Nelerdir?

Deneyimli bir ekip olarak, kaliteli hizmet anlayışıyla, siz müşterilerimizin ihtiyacına karşılık vermeyi amaç edinmiş bir firmayız. Dekoratif müdahalelerin, yaşam alanınız ve sizin için ne denli önemli olduğunun bilincindeyiz. Çünkü biliriz ki; her mekân, bir yaşam biçimini anlatır. Bu sebeple, sürece sizi de dahil ediyoruz. Sayfamız üzerinden, bütçenize ve zevkinize hitap eden, uygun fiyatlı masif parke merdivenler bulabilirsiniz. Modellerimiz arasından kararınızı verdikten sonra bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Bu noktada, yönlendirmenizden hareketle, mekanınızın fiziki yapısı ve konsepti ile uyum sağlayacak merdivenler üretmek de bize düşüyor. Ölçülerin alınıp taslağın oluşmasından başlayıp, malzemelerin seçilmesi ve merdivenin tasarlanmasından, montaj işlemine kadar profesyonel bir projenin yönetimini üstleniyoruz. Sağlam işçilik güvencesi ve garantisi sunuyoruz.

İstanbul/Beykoz’da bulunan atölyemiz; ahşap, mobilya ve dekorasyon alanında hizmetinizdedir. İletişim bilgilerimiz sayfamızda mevcuttur. Ayrıca, modellerin güncel fiyatlarından haberdar olmak ve çalışmalarımızı görebilmek için, bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.