Masif Süpürgelik, ahşabın nemli halinin fırınlarda kurutma işlemi sonrasında işleme hazır hale getirilmesiyle oluşur. Masif Süpürgelik, işlendikten sonra herhangi bir şekil bozukluğuna fırsat vermemektedir. Sağlamdır.  Masif Süpürgelikler 5×5 boyutlarındaki doğal çam kerestelerinin şekillendirilmesi ve işlemesiyle ortaya çıkan ürünlerdir.  Özel bıçaklı makineler ile hazır hale gelir. Ahşap ve halı döşemelerinde oldukça estetik bir görünüm sağlar. Ahşap Merdivenci firmalarda da bulunabilir.

Evlerde ve işyerlerinde ahşap kullanımı çok eski tarihlerden beri tercih edilen sağlıklı, doğal ve estetik bir uygulamadır. Bu uygulamalar gerçekleştirilirken kullanılan ahşaplar, birçok farklı özellik sergilerken yer döşemesi yapılması, merdiven tasarımı yapılması, kaplamaların yapılması ve süpürgelik gibi birçok kullanım için farklı özelliklerde ahşaplar tercih edilir. Yerde yani zeminde ahşap ya da laminat kaplama yapıldığında veya halı döşemesi yapıldığında ve yine yapı içerisinde merdiven uygulamaları gerçekleştirildiğinde, süpürgelik uygulamalarının ahşap ile yapılması gerekir. Bu noktada kaliteli bir ahşap uygulaması yapılması için masif süpürgelik tercih edilebilir. Yüksek bir dayanıklılığa sahip olan malzemeler, özellikle İstanbul’un eski yapılarında ve günümüzün modern yapılarında çoğu zaman karşılaşılan sistemler olmaktadır.

Masif ahşap, ahşabın nemli haldeyken kurutma işleminden geçirilmesi ile elde edilir. Ahşap nemli haldeyken kuruduğunda, sıkışan ve daha sağlam bir yapı aldığı için masif süpürgelik ürünleri, kolay kolay bozulmayan, eğilmeyen ve bombe yapmayan ürünler olmaktadır. Uzun yıllar şeklini koruyacak ve sağlam yapısı ile birlikte bulunduğu yerde sağlam bir kullanım oluşturacak masif ürünler, profesyonel uygulayıcılar tarafından montaj yapıldığında hiçbir sorun çıkarmadan bulunduğu alana estetik katan yapılar olmaktadır. Özel bir şekilde işleme yapılarak üretilen bu süpürgelik ürünleri, 5×5 boyutlarındaki doğal çam kerestelerinden elde edilmektedir. Ürünler özel bıçaklar ve makineler yardımıyla hassas bir şekilde işlenen ürünlerdir. Bu keresteler farklı birçok ağaç içerisinden seçilirken, önemli olan yapının mimarisi ve uygulanan döşeme ya da merdivenin türü olmaktadır.

Masif Süpürgelik Fiyat ve Modelleri Nedir?

Güncel mimari tasarımlarda özellikle ahşap ve benzeri yer döşemelerinin gerçekleştirilmesi, dubleks ve tripleks yapılar içerisinde merdiven uygulamalarını sağlanması veya oteller gibi birçok işletme içerisinde halı kaplaması yapılması sonrasında masif süpürgelik ürünleri tercih edilerek sonuçlandırma yapılmaktadır. Çünkü süpürgelik uygulaması, döşeme uygulamasını tamamlanmasında sonra son aşamayı ifade eder. Bir merdiven projesi hazırlandığında; basamaklar, korkuluklar, küpeşte ve tornalar yerleştirildikten sonra son aşama basamaklar ile duvar arasında ahşap süpürgelik kullanılmasıdır. İşte bu noktada estetik ve sağlam bir görüntünün elde edilmesi ve kalitenin sağlanması için masif ürünler seçilerek, hem sağlamlık hem de kalıcı bir sonuç elde edilebilir.