Masif panel, aynı tür ağaçtan elde edilen çıta ya da lata boyutlarındaki masif ahşap malzemelerin birbirine eklenmesi ya da tek parça halindeyken yan yana yapıştırılması ile elde edilen bir ahşap levha ürünüdür. Aslında çok da yanlış bir eşleşme olmamakla birlikte, masif panel olarak adlandırılan bu ürün ile masif ahşap arasında farklılıklar vardır. Üretilmesi ve yapı malzemesi olarak kullanılmaya başlaması, diğer ilgili sektörlerde yaşanan gelişmelerle yakından bağlantılıdır. Dirençleri yüksek tutkalların gelişmesi ve endüstriyel süreçte yaşanan değişimler ile birlikte, sektörel anlamda yeni bir ahşap levha ürünü olarak yerini almaya başlamıştır. Doğal, dekoratif ve sağlam bir malzeme olması, imalatta kolaylık sağlar. Bu sebeple de merdiven yapımında yaygın olarak tercih edilir.

Genellikle okul, büro, yatak odası ve mutfak mobilyalarında kullanılan masif panel, yer döşemelerinde de tercih edilmektedir. Bu anlamda kullanışlı bir malzeme olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Ahşabın, kusurlarından arınmış hali gibidir. Uzun ömürlü, darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklı olma gibi özellikleri bulunan masifpan merdivenler, ısı ve nem konusunda da tutarlılığını korumaktadır.

Her anlamda ekonomik bir malzeme olan masif panel ile yapılan masifpan merdivenler, değerlendirmenizden geçecek ve sizden iyi bir not alacaktır.

Masifpan Merdivenler ile Ahşap Merdiven Yapımı

Deneyimli bir ekip olarak, kaliteli hizmet anlayışıyla, siz müşterilerimizin ihtiyacına karşılık vermeyi amaç edinmiş bir firmayız. Dekoratif müdahalelerin, yaşam alanınız ve sizin için ne denli önemli olduğunun bilincindeyiz. Çünkü biliriz ki; her mekân, bir yaşam biçimini anlatır. Bu sebeple, sürece sizi de dahil ediyoruz. Sayfamız üzerinden, bütçenize ve zevkinize hitap eden, uygun fiyatlı masifpan merdivenler bulabilirsiniz. Modellerimiz arasından kararınızı verdikten sonra bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Bu noktada, yönlendirmenizden hareketle, mekanınızın fiziki yapısı ve konsepti ile uyum sağlayacak merdivenler üretmek de bize düşüyor. Ölçülerin alınıp taslağın oluşmasından başlayıp, malzemelerin seçilmesi ve merdivenin tasarlanmasından, montaj işlemine kadar profesyonel bir projenin yönetimini üstleniyoruz. Sağlam işçilik güvencesi ve garantisi sunuyoruz.

İstanbul/Beykoz’da bulunan atölyemiz; ahşap, mobilya ve dekorasyon alanında hizmetinizdedir. İletişim bilgilerimiz sayfamızda mevcuttur. Ayrıca, modellerin güncel fiyatlarından haberdar olmak ve çalışmalarımızı görebilmek için, bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.