Günümüzde kullanımına sıkça rastladığımız modellerden biri olan omurgalı merdivenler, kendi içinde; ahşap omurgalı merdiven, metal omurgalı merdiven, çift metal omurgalı merdiven, çift omurgalı ahşap merdiven olarak türlere ayrılabilir. Modern yapılarla birlikteliğinde uyumlu bir çift oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Omurgalı merdivenler, bir iskeletin etrafında şekli oluşturulan modellerdir. Yapım aşamasında uzun ve detaylı işlemler olduğu için de iyi ve hassas bir işçilik gerektirir. Fakat sonuç olarak ortaya çıkan ürün sağlam ve kullanışlı olur.

Mekânın genel konseptine ve dekoruna uygun tasarlandığında, göze hitap eder ve estetik bir görünüm sağlar. Burada önemli olan, mimari ile uyumlu bir tasarım modelinin tercih edilmesidir. Ürünün şekli ve rengi itibariyle bir değerlendirme yapılması gerekir.

Yapım aşamasında kullanılan ağaç türü de dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konudur. Bu model merdivenler genelde meşe, kayın gibi ağaçlar kullanılarak üretilir. Elbette kullanılan ağaç türüne bağlı olarak değişen maliyet, ürünün fiyatına da yansır. Fakat sayfamızda bütçenize uygun bir model bulabilirsiniz.

Taşıma kapasitesi yüksek bir modeldir, sağlam ve emniyetlidir. Ayrıca, üzerinde yürürken sarsıntı ve ses oluşma ihtimali düşüktür.

Omurgalı Merdiven Çeşitleri Naısl Olmalı? En İyi Omurgali Merdiven Hangisi?

Yapısı gereği duvardan ve zeminden destek almaz, onu diğer modellerden ayıran bu özelliği ile estetik ve modern görünümünü pekiştirir.

Deneyimli bir ekip olarak, kaliteli hizmet anlayışıyla, siz müşterilerimizin ihtiyacına karşılık vermeyi amaç edinmiş bir firmayız. Dekoratif müdahalelerin, yaşam alanınız ve sizin için ne denli önemli olduğunun bilincindeyiz. Çünkü biliriz ki; her mekân, bir yaşam biçimini anlatır. Bu sebeple, sürece sizi de dahil ediyoruz. Sayfamız üzerinden, bütçenize ve zevkinize hitap eden, uygun fiyatlı omurgalı merdivenler bulabilirsiniz. Modellerimiz arasından kararınızı verdikten sonra bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Bu noktada, yönlendirmenizden hareketle, mekanınızın fiziki yapısı ve konsepti ile uyum sağlayacak merdivenler üretmek de bize düşüyor. Ölçülerin alınıp taslağın oluşmasından başlayıp, malzemelerin seçilmesi ve merdivenin tasarlanmasından, montaj işlemine kadar profesyonel bir projenin yönetimini üstleniyoruz. Sağlam işçilik güvencesi ve garantisi sunuyoruz.

İstanbul/Beykoz’da bulunan atölyemiz; ahşap, mobilya ve dekorasyon alanında hizmetinizdedir. İletişim bilgilerimiz sayfamızda mevcuttur. Ayrıca, modellerin güncel fiyatlarından haberdar olmak ve çalışmalarımızı görebilmek için, bizi sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.