Evlerin içerisinde ahşap merdivenler inşa edilirken, basamak yapıları tamamlandıktan sonra bir sonraki aşama korkulukların ve korkulukların üstüne gelecek küpeştenin hazırlanmasıdır. Küpeşte, merdivenin el ile tutulan ve iniş çıkış sırasında güvenliği sağlayan parçası olurken, genellikle bu parça merdiven ile aynı ahşaptan ve benzer tasarımlarla imal edilir. Fakat evlerinde çok profesyonel ve sanatsal bir tasarım isteyen müşterilerimiz küpeşte hazırlanırken el oyması kullanılmasını talep edebilmektedir. Bu şekilde imal edilen oymalı küpeşte ürünleri çok büyük bir emek ve zaman isterken, kaliteli bir iş ortaya çıkarmak için ustalık ile yaklaşım sergilenmesi gerekir. Bu nedenle firmamız bünyesinde ki ustalarımız, bu konuda tecrübelerini ortaya koymuş ve daha önce defalarca bu işi yapmış kişiler arasından seçilmiştir.

Küpeşte üzerinde özellikle uç kısımlarda ve ana hat kısımlarında oyma işleminin yapılması için ahşabın ya el işçiliği ile uzun bir sürede şekillendirilmesi ya da makine işçiliğiyle hassas bir şekilde işlenmesi gerekir. Bu sayede ahşap oymalı küpeşte ürünleri ortaya çıkarken, hem modern hem de klasik mimarilerin çizgisini taşıyan bir görüntü elde edilebilir. Örneğin, İstanbul’da birçok eski mimari yapıda görülen oyma ahşap ürünler ve küpeşteler gibi estetik ve özel bir tasarımın elde edilmesi için uzun bir süre ince bir çalışma yapılması gerekebilir. Bu çalışma sonrasında elde edilen küpeşte hassas ve doğru bir şekilde yerine monte edildiğinde, uzun yıllar boyunca estetik görüntüsünü koruyan bir kullanım sağlayabilir.

El Emeği Ahşap Oymalı Küpeşte Modeli ve Fiyatı

Günümüzde güncel mimari tasarımlar incelendiğinde, ahşap merdivenler inşa edilirken olabildikçe sıradan ve estetik kaygıları olmayan işler yapıldığı görülmektedir. Bu tip firmalar, merdivenlerde ahşap oymalı küpeşte değil normal küpeşte eklentilerini dahi çok basit bir hale getirebilmektedir. Bu nedenle firmamız özellikle İstanbul ve çevresinde merdiven tasarımları ve uygulamaları gerçekleştirirken çok hassas ve ayrıntılı bir proje ile çalışma sergilemektedir. Verdiğimiz hizmetlerin her aşamasında projeye uygun bir şekilde ve düzenli olarak ilerlerken, küpeşteden basamaklara ve tornadan korkuluklara kadar her ayrıntı yüksek bir kalite ile ortaya çıkarılmaktadır. Aynı zamanda bu kadar hassas çalışılmasına rağmen uygun fiyatlı merdiven uygulamalarımız, müşterilerimiz için büyük memnuniyet oluşturmaktadır.