Ev ve iş yerlerinde duvar ve zemin arasında kalan kısıma Panel Süpürgelik denmektedir. İşlev olarak temizlik, nakliyat gibi durumlarda çizilmeleri ve darbeler karşısında yıpranmayı önlemek için kullanılırlar. Panel Süpürgelikler, geçiş kanalı ve kablo kanalları gibi göze hoş gözükmeyecek kısımları örterek estetik bir görünüm sağlamak ile görevlidirler. Temizlenme işlemleri kuru bir bez yardımıyla yapılmalıdır.

Süpürgelik uygulamaları, bazen çok dar ve belirli bir ölçü ile gerçekleştirilen ahşap malzemelerden yapılsa da bazen daha geniş çerçevede ele alınması da gerekebilir. Özellikle çok yoğun kullanılan evlerde ve işyerlerinde duvar ile zemin arasındaki bölgede koruma için süpürgeliklerin daha büyük tutulması gerekebilir. Bu noktada asıl amaç, duvarların kirlenme ve yıpranmasını engellemek için süpürgeliklerin geniş tutulmasıdır. Bu amaçla profesyonel sistemlerde panel süpürgelikler kullanılarak çözüm oluşturulmaktadır. Günümüzün modern tasarımları sayesinde panel ürünler, özel bir tasarıma ve görselliğe sahip olarak üretilmekte ve uygulanmaktadır. Bu sayede yapı içerisinde görüntü bozulmadan kolaylıkla temizlenebilecek ve aynı zamanda şık bir süpürgelik kullanımı sağlanabilmektedir.

Süpürgelik kullanımında yaklaşık olarak bir karış gibi bir yükseklik ile ahşap malzemeler tercih edilirken panel süpürgelikler 1 metreye kadar uzayabilen yükseklikleri ile birlikte duvarın neredeyse yarı kısmına kadar ulaşabilmektedir. Bahsettiğimiz şekilde duvarın çizilme ve yıpranma gibi istenmeyen durumlarda korunmasını sağlayacak güncel uygulamalardan biri olan bu süpürgelikler, İstanbul içerisinde özellikle oteller ve kalabalık apartmanlarda tercih edilen bir kullanım olmaktadır. Ahşap süpürgelikler gibi kaliteli bir malzemeden üretilmiş olan bu ürünler aynı zamanda çok uygun fiyatlı bir kullanım oluşturmaktadır. Özellikle süpürgelik altından geçecek olan kablolar, hatlar ve borular gibi istenmeyen görüntüleri engellemek ve kapatmak için bu süpürgelikler avantajlı bir kullanım sunmaktadır.

Panel Süpürgelik Fiyatları Modelleri Hakkında Bilgi

Bazı yapılarda sadece mimari yapıya uyum sağlaması için de panel süpürgelikler kullanımı tercih edilmektedir. Çünkü bu süpürgelikler görüntüleri ve duvar rengi ile uyumları sayesinde zemine paralel ve keyifli bir görüntü vermektedir. Beyaz renk ile kullanılan süpürgeliklerde temizlik işlemi çok kolay bir şekilde kuru bir bez sayesinde yapılabilmektedir. Üzerinde farklı motiflerin ve desenlerin uygulanabileceği tasarımlar ile birlikte bu paneller, pratik bir şekilde oyma ve kesme işlemleri ile farklı bir görüntüye kavuşturulabilir ve çok uzun yıllar boyunca parçalanmadan ve yıpranmadan kullanılabilir. Süpürgelik sistemleri, sadece bina içlerinde değil bazen dışı alanlarda da kullanılabilen ve yapısı itibariyle dayanıklı bir sonuç ortaya koyan ürünlerdir. Bu nedenle panel ürünler birçok proje içerisinde değerlendirilen süpürgelik tercihlerinden olmaktadır.