Teak Deck Döşeme, banyo içlerinde, havuz kenarlarında, havuz kenarları, sauna zeminleri, bahçe ve zeminlerde, villaların dış cephelerinde kısacası tüm ıslak zemin gerektiren her bölgede rahatlıkla kullanabileceğiniz suya karşı dayanıklı ahşap zeminlerdir. Teak Deck Döşeme; Afrika, Doğu Asya, Brezilya gibi egzotik bölgedeki ağaçların gövdelerinden ısıl işlem görerek elde edilir ve üretilirler.

Ahşap döşemeciliği genellikle iç kısımlarda kullanılan sağlıklı ve estetik olduğu için tercih edilen bir yöntemdir. Evlerde ve iş yerlerinde zemin kaplamalarında ahşap döşemeler makbul ve kaliteli bir görünüm oluştururken bu döşemelerde birçok ağaç türü kullanılabilmektedir. Fakat ahşap döşemeler çok uzun zamanlardan bu yana dış alanlarda da kullanılabilen bir kaplama türüdür. Hatta bu döşemelerde özel olarak kullanılan ağaç türleri ile açık alanlarda suya karşı dayanıklılık dahi elde edilmektedir. Bu döşemeler genel olarak havuz kenarlarında, banyo ve saunalarda, bahçelerde ve açık zeminlerde, teraslarda ve verandalarda, bina ve villaların dış kaplamalarında kullanılabilen teak deck döşeme olarak bilinmektedir. Islak zeminlerde bu döşemenin kullanılması ile rahatlıkla suya karşı koruma elde edilebilir. Çünkü seçilen ahşap suya karşı yüksek bir dayanıklılığa sahiptir.

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için seçilen ahşaplarda ağaç türleri özel olarak Afrika, Asya ve Güney Amerika gibi tropikal bölgelerden getirilmektedir. Bu bölgelerde yağmur ormanlarının ıslak ve nemli havasına dayanan ve esnek yapılı ağaçlardan elde edilen malzemeler suya dayanıklılık sergilemektedir. Özellikle yazlık konutlarda ve açık alanlı bahçeli konut ve işyerlerinde bu ahşap döşemeler uzun ömürlü ve sağlıklı bir kullanım oluşturmaktadır. Bu bölgelerden elde edilen ağaçlar profesyonel şekilde ısıl işleme tabi tutulduktan sonra işlenmeleri ile birlikte teak deck döşeme işlemi için kullanılabilir bir hale getirilirler.

Bu döşeme işlemi çoğu zaman modern mimari yapılarda dış kaplama için tercih edilirken, aynı zamanda güncel yeni dönem mimarisinde de kaplama ve açık alan döşemeleri için tercih edilmektedir. İstanbul genelinde özellikle deniz kenarı semtlerde nemli hava koşullarına karşı bu döşeme ve kaplama türleri avantaj oluşturmaktadır. Binanın veya alanın yapısı ve ölçüleri incelendikten sonra firmamız tarafından teak deck döşeme işlemi için en uygun proje hazırlanmaktadır. Bu projeye uygun bir şekilde yapılan döşeme işlemleri sonrasında sağlam ve uygun fiyatlı bir döşeme elde edilirken uzun yıllar boyunca doğru bir bakım yapılarak kullanım sağlanabilir. Bu özel ağaç türleri için temizleme ve bakım ayrıntılarına özen gösterilmesi de gerekir.